در باره من (رزومه)

در یک روز سرد زمستانی مصادف با ششم بهمن ماه ۱۳۴۸ خورشیدی، در روستای باب الحکم از توابع بردسکن که پیشتر جزو شهرستان کاشمر به شمار می رفت، چشم به جهان هستی گشوده و نظاره گر زیبایی های گیتی شدم. به دنبال آن، پدر و مادرم به عزم رفتن به رادکان، از زادگاه خویش (روستاهای باب الحکم و ابراهیم آباد) به مشهد رفته و پس از ثیت زادروز من در مشهد، راهی روستای رادکان از توابع شهرستان چناران شدند چرا که پدرم عهد کرده بود به خدمت مردم آن سامان در حرفه بهداشت و درمان همت گمارد. دوران طفولیت و دبستان را از کلاس اول تا چهارم در دبستان خواجه نظام المللک رادکان سپری کردم و خاطرات زمستان های سرد و برف های فراوان آن منطقه و همچنین مهربانی ها و گذشت مردم خوب آن دیار را هنوز به یاد دارم. من که همچون پدر و مادر شیفته خدمت به مردم بوده و هستم، یاد گرفتم که ناملایمات و بی مهری های روزگار را در قلب خود جای نداده و در عوض تلاش کردم همیشه و همواره سوز و گداز ناشی از عشق به خوبی ها را راهنمای راهم قرار دهم تا مصداق شعر حافظ قرار گیرم که فرمود:

“هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق      ثبت است بر جریده عالم دوام ما”

دوران تحصیل در کلاس پنجم دبستان و نیز دوران سه ساله راهنمایی را در خلیل آباد واقع در نزدیکی کاشمر گذراندم و زندگی ام به آرامی تا سال ۱۳۶۶ سپری شد و در آن سال موفق به اخذ دیپلم فنی در رشته الکتروتکنیک از هنرستان کاشمر شدم. پس از آن به مدت یک سال برای شکستن سد کنکور تلاش کردم و تابستان گرم و زمستان سرد را در شرایطی تحمل کردم که استفاده از بهترین امکانات رفاهی برایم مقدور بود ولی خود خواستم در آغاز ورود به مرحله جوانی سختی ها را تجربه کنم و از این رو هیچگاه خاطره آن کوشش و تلاش مداوم و بی وقفه خود را از یاد نخواهم برد. یک سال کوشش و مطالعه به میزان ۱۷ ساعت در روز در اتاقی فاقد امکانات گرمایشی و سرمایشی که نتیجه آن پذیرش در رشته مهندسی برق (گرایش قدرت) در دانشکده فنی بابل وابسته به دانشگاه مازندران در سال ۱۳۶۷ بود. از سال ۱۳۶۷ تاکنون مکان ها و شرایط مختلف آب و هوایی را تجربه کرده و سختی ها و مرارت های فراوانی کشیده ام به گونه ای که نه تنها امکان همجواری با خانواده خود را نداشتم، بلکه در شهرهای مشهد، بابل، کرمان، طبس، تهران و بیرجند به تحصیل و کار اشتغال داشته ام. همچنین گذر روزگار سبب شد که بتوانم به چندین شهر بزرگ در چهار قاره چهان (آسیا، اروپا، آفریقا و استرالیا) گام نهم و تجربه زندگی و اقامت در شهرهایی مانند دوبی (امارات عربی متحده)، کوآلالامپور (مالزی)، سیدنی و ملبورن (استرالیا)، ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی)، زوریخ (سوئیس)، استانبول و ازمیر (ترکیه)، و لیسبون (پرتغال) را ره توشه زندگی ام بنمایم. علاقه وافر به یادگیری زبان انگلیسی در هنگام تحصیل سبب شد تا بتوانم از منابع علمی و آموزشی بهره گرفته و هم اکنون نیز این اشتیاق را حفظ کرده ام به گونه ای که با تسلط بر این زبان، به کار تدریس و ترجمه در کنار رشته تحصیلی ام مشغول هستم. در ضمن گاهی هم فرصت تدریس ریاضی و فیزیک برای دانش آموزان دبیرستانی و پیش دانشگاهی به من دست می دهد و از این که امکان انتقال تجربه و دانش اندک خود به دیگران برایم میسر می شود، غرق در شعف و شادمانی می شوم و خداوند بزرگ را برای چنین نعمت های بیکرانی شکر گزار هستم. همچنین از پدر، مادر و برادرانم که همواره دوستدار علم و دانش بوده و مرا به یادگیری دانش ترغیب می کردند، سپاسگزارم. همچنین از همسر مهربان و دو فرزندم که با سعه صدر و تشویق های فراوان خود، خودباوری را در من پدید آورده و مرا در ادامه راهم یاری می رسانند، بسی سپاسگزارم.
برای کسب اطلاعات بیشتر، رزومه اینجانب را در زیر ملاحظه فرمایید:

رزومه تقی وحیدی

اطلاعات شخصی

نام و نام خانوادگی : تقی وحیدی
وب سایت : www.taghivahidi.com
پست الکترونیکی : taghivahidi@yahoo.com
ملیت : ایرانی
تاریخ تولد : ۶ بهمن ۱۳۴۸ خورشیدی برابر با ۲۶ ژانویه ۱۹۷۰ میلادی

تجارب کاری

۱. تاریخ: فروردین ۱۳۷۲ تا اسفند ۱۳۷۴
کارفرما: اداره آموزش و پرورش منطقه کوهبنان وابسته به اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان
حرفه و سمت: هنرآموز رشته برق در زمینه تدریس دروس فنی و کارگاه برق شامل مدارهای فرمان و سیم پیچی الکتروموتورها.
فعالیت های اصلی و مسئولیت ها:
– تدریس متون فنی و نیز آموزش عملی در زمینه مدارهای فرمان برق، سیم پیچی الکتروموتورها، و راه اندازی موتورهای برق.
– تدریس ریاضی به ویژه جبر، حساب دیفرانسیل و انتگرال، مثلثات و هندسه تحلیلی.
– تدریس زبان انگلیسی
۲. تاریخ: اسفند ۱۳۷۵ تا مهر ۱۳۷۶
کارفرما: کارخانه زغال شویی زرند وابسته به شرکت زغال سنگ کرمان
حرفه و سمت: همردیف مسئول برق ساختمان اصلی کارخانه
فعالیت های اصلی و مسئولیت ها: فعالیت در بخش پست ۲۰ کیلوولت (تأمین کننده انرژی برای راه اندازی کارخانه زغال شویی)
۳. تاریخ: مهر ۱۳۷۶ تا خرداد ۱۳۸۰
کارفرما: طرح تجهیز معادن زغال سنگ طبس وابسته به شرکت ملی فولاد ایران
حرفه و سمت:
– سرپرست برق و مخابرات منطقه معدنی پروده
– سرپرست خدمات فنی و نیز با حفظ سمت، سرپرست روابط عمومی
– نماینده طرح تجهیز معادن زغال سنگ طبس در پیگیری مشکلات کامپیوترها در شروع سال ۲۰۰۰ (Y2K) که در آن هنگام گزارشی هم در زمینه تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری طرح طبس تهیه نمودم.
– ارزیاب مناقصه بین المللی طرح تجهیز معادن زغال سنگ طبس. ضمناً گواهی نامه ای از آقای پیتر. جی. مک اینالی، مدیر پروژه شرکت ADAM JV در پروژه تجهیز معادن زغال سنگ طبس نیز دریافت کرده ام که برای مشاهده آن می توانید عبارت McInally را کلیک کنید.
فعالیت های اصلی و مسئولیت ها:
– همکاری با کارشناسان روسی در منطقه معدنی پروده برای مدت تقریبی ۶ ماه که راه اندازی وینچ ۱۶۰۰ (دستگاه برقی که واگن های زغال سنگ را از معدن زیر زمینی به سطح زمین می کشد)، نظارت بر دیزل ژنراتورها و نیز راه اندازی الکتروموتورهای منطقه معدنی مثال هایی از فعالیت من در پریود کاری مذکور می باشد. در ضمن، قبل از راه اندازی وینچ ۱۶۰۰، اینجانب همراه با کارشناس الکترومکانیک روسی (آقای یوگنی گاوریش) بازدیدی از منطقه معدنی پابدانا وابسته به شرکت زغال سنگ کرمان داشتیم.
– همکاری با تیم برگزار کننده مناقصه بین المللی در تهران، برای خرید ماشین آلات معدنی مکانیزه از کشورهای اروپایی.
– ارزیابی فنی پیشنهادهای دریافتی از سوی شرکت کنندگان در مناقصه بین المللی.
– ترجمه مدارک مربوط به مناقصه و تایپ آنها با نرم افزار Word برای سهولت ارزیابی پیشنهادات توسط همکاران تیم مناقصه.
– مترجم کارشناسان اروپایی که از مناطق معدنی در طبس بازدید داشته و نیز ایجاد ارتباطات لازم تکنولوژیکی فیمابین کارشناسان ایرانی و اروپایی.
۴. تاریخ: خرداد ۱۳۸۰ تا آبان ۱۳۹۳
کارفرما: شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی
حرفه و سمت:
– کارشناس آموزش در دفتر برنامه ریزی و اطلاعات مدیریت (خرداد ۱۳۸۰ تا آبان ۱۳۸۰)
– سرپرست دفتر برنامه ریزی و اطلاعات مدیریت (آذر ۱۳۸۰ تا اردیبهشت ۱۳۸۱)
– مدیر امور پشتیبانی (خرداد ۱۳۸۱ تا اردیبهشت ۱۳۸۵)
– کارشناس ارشد تحقیقات و بهره وری (خرداد ۱۳۸۵ تاکنون)
فعالیت های اصلی و مسئولیت ها:
– انجام اقدامات و هماهنگی های لازم برای ارتقای توانمندی های کارکنان از طریق سازماندهی برای برگزاری دوره های آموزشی در بیرجند، مشهد و تهران.
– نظارت بر بودجه و اعتبارات تخصیص یافته به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از سوی کارفرما (شرکت برق منطقه ای خراسان) و رایزنی با شهرستان های تابعه در زمینه آغاز و تکمیل پروژه های مربوط به شبکه های هوایی و زمینی ۲۰ کیلوولت و ۴۰۰ ولت، شبکه های روشنایی معابر، نصب ترانسفورماتورها، کلیدهای هوایی قابل قطع زیر بار، و غیره.
– خرید کلیه کالاهای مورد نیاز از قبیل ترانسفورماتورها، تیرهای سیمانی، سیم های مسی، سیم های آلومینیمی، کابل های زیر زمینی، چراغ های خیابانی، تراورس، انواع مقره ها (چرخی، بشقابی و سوزنی)، و سایر یراق آلات شبکه های ۲۰ کیلوولت و ۴۰۰ ولت بر اساس بودجه و اعتبارات تخصیصی به منظور پشتیبانی از واحدهای تابعه جهت نصب تجهیزات و بهره برداری از شبکه های توزیع برق و همچنین خرید کامپیوتر، پرینتر، فاکس و سایر ملزومات اداری.
– بررسی کالاهای دریافتی از فروشندگان همراه با تیم کمیسیون فنی برای اطمینان از استفاده اقلام با کیفیت در شبکه های توزیع برق.
– برگزاری مناقصات و مزایده ها برای خرید تجهیزات مورد نیاز و فروش اقلام مستعمل.
– عضویت در “کمیته بحران” برای رویارویی با حوادث غیر مترقبه، و نیز مسئولیت تأمین کالا در هنگام بروز حوادث فورس ماژور از قبیل زلزله، سیل، توفان و غیره.
– عضویت در “کمیسیون فنی” برای ارزیابی تجهیزات به کار رفته در شبکه های توزیع برق.
– عضویت در “کمیته آزمون مهارت شغلی کارکنان” به منظور ارتقای کارگران ماهر و برنامه ریزی برای آموزش سایر کارگران.
– عضویت در “کمیسیون معاملات” و مسئولیت تأمین کلیه تجهیزات برقی مورد نیاز برای شبکه های توزیع برق.
– عضویت در “کمیته هماهنگی مدیران ستادی” جهت اخذ تصمیمات استراتژیک.
– عضویت در “کمیته بررسی وضعیت شرکت در بخش اعتبارات سرمایه ای و جاری”.
– عضویت در “کمیته راهبری EFQM” به منظور ارزیابی سیستم مدیریت کیفیت در شرکت توزیع برق خراسان جنوبی و همچنین عضویت در تیم کاری “معیار شراکت ها و منابع” EFQM
– عضویت در “کمیته نظارت بر انبارگردانی” به منظور بررسی کالاهای موجود در انبار و تصمیم گیری در باره خرید کالاها و تجهیزات مورد نیاز.
– عضویت در “کمیته تحقیقات و نظام مشارکت کارکنان” و مسئولیت تجزیه و تحلیل و ارزیابی پیشنهادهای دریافتی مربوط به بخش های فنی، اداری و مالی در کمیته مزبور همراه با سایر اعضا.
– عضویت در “کمیته استقرار سیستم مدیریت ایمنی OHSAS” و لزوم استانداردسازی گردش کار ایمنی در شرکت بر اساس سیستم ISO
– همکاری با دانشکده مهندسی دانشگاه بیرجند به منظور ارتباط دو سویه با دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشکده و نیز کارسناسان صنعت جهت انجام پروژه های کاربردی با استفاده از پتانسیل های موجود در دو بخش صنعت و دانشگاه.
– عضویت در کمیته مدیریت مصرف و پیگیری امور مربوط به بهینه سازی مصرف انرژی
۵. تاریخ: آذر ۱۳۹۳ تاکنون
نام و آدرس کارفرما: شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی
حرفه و سمت:
– کارشناس برنامه ریزی (تدوین برنامه) در دفتر برنامه ریزی و بودجه
فعالیت های اصلی و مسئولیت ها:
– پیگیری امور مرتبط با برنامه ریزی و بودجه

تحصیلات و دوره های آموزشی

تاریخ: مهر ۱۳۶۷ تا اسفند ۱۳۷۱
نام و نوع سازمان آموزش دهنده: دانشگاه مازندران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری.
مدرک تحصیلی: لیسانس در رشته مهندسی برق – گرایش قدرت با معدل کل ۱۶/۳۷.
مهارت های حرفه ای و زمینه های عمده تحصیلی:
دانش آموخته در رشته مهندسی برق (قدرت) و نیز گذراندن دو دوره آموزشی به مدت حدود چهار ماه در نیروگاه توس مشهد در خلال تحصیل در دانشگاه و نیز ارایه پروژه پایان نامه تحصیلی در باره طراحی و محاسبه کلیه تأسیسات برقی یک بیمارستان مدرن همراه با دو تن از هم کلاسی هایم.

بهمن ۱۳۸۹ تا مهر ۱۳۹۳
نام و نوع سازمان آموزشی: دانشگاه پیام نور مرکز دماوند وابسته به وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری
عنوان مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد ام. بی. ای (موضوع پایان‌نامه فوق‌لیسانس: «بررسی رابطه بین مدیریت استراتژیک دانش و استراتژی مدیریت استعدادها در سودآوری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی»)
مهارت‌های حرفه‌ای کسب شده: مهارت مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژیک و نیز فعالیت‌های گسترده علمی از قبیل ارایه مقالات در کنفرانس‌های علمی داخلی و خارجی، ریاست جلسه در یکی از کنفرانس‌های بین‌المللی و نیز چاپ مقالات در ژورنال‌های بین‌المللی و همچنین همکاری با هشت ژورنال علمی بین‌المللی به عنوان داور، عضو هیأت تحریریه، و سردبیر.

شهریور ۱۳۹۴ (قبولی در مقطع دکترا)
نام و نوع سازمان آموزشی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود
عنوان مدرک تحصیلی: قبولی در مقطع دکترای مدیریت بازرگانی – گرایش مدیریت بازاریابی

 

مهارت ها و توانایی های شخصی

زبان مادری: فارسی
سایر زبان ها: انگلیسی (دارای گواهینامه IELTS 6 صادره در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۰۶)

مهارت ها و توانمندی های اجتماعی

– به عنوان کار تیمی، در گروه های مختلف کاری فعالیت داشته ام که تیم های آموزشی مربوط به موضوعات فنی و زبان انگلیسی، تیم ارزیابان مناقصه بین المللی پروژه معادن مکانیزه زغال سنگ طبس، کمیته ها و کمیسیون های مشروحه فوق در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، از آن جمله هستند.
– آموزش زبان انگلیسی در انستیتوی زبان خوارزمی و نیز آموزشگاه زبان جهاد دانشگاهی بیرجند و نیز تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی و نیز مهارت های نوشتاری، شنوایی و گفتاری زبان انگلیسی.
– تدریس فیزیک پیش دانشگاهی به دانشجویان رشته عمران و نیز تدریس زبان فنی به دانشجویان رشته مکانیک دانشگاه آزاد بیرجند.
– تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک به دانش آموزان دبیرستانی و پیش دانشگاهی.
– دارای پروانه اشتغال به کار نظارت بر تأسیسات الکتریکی صادره از سوی سازمان مسکن استان خراسان جنوبیپ

مهارت ها و توانمندی های مربوط به سازماندهی

– سازماندهی سمیناری پیرامون نصب خازن های فشار ضعیف در شبکه های توزیع، و نیز برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای پرسنل در شرکت توزیع برق خراسان جنوبی در خلال مسئولیتم در دفتر برنامه ریزی و اطلاعات مدیریت.
– سازماندهی مناقصات و مزایده ها برای خرید و فروش کالا در خلال مسئولیتم به عنوان مدیر امور پشتیبانی، همچنین سازماندهی جلسات مربوط به کمیته تحقیقات و نظام مشارکت کارکنان و ارتباط دوسویه فیمابین اعضای هیأت علمی و همکاران شرکت برق.
– سازماندهی دوره های تربیت مربی بهسامان در شهرستان های بیرجند و قاینات برای دبیران علوم و حرفه فن مدارس مقطع راهنمایی به منظور فراگیری اهمیت انرژی و انتقال فرهنگ مصرف بهینه انرژی به دانش آموزان در خلال مسئولیتم به عنوان کارشناس مدیریت مصرف.

مهارت ها و توانمندی های فنی

– افزون بر کار در حوزه برق، در نرم افزارهای اداری (Word, Excel, and Power Point) مهارت دارم.
– عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده و تجاربی در زمینه طراحی و اجرای سیم کشی برق ساختمان ها دارم.
– دارای پروانه اشتغال به کار نظارت بر تأسیسات الکتریکی ساختمانها صادره از سوی سازمان مسکن و شهرسازی استان خراسان جنوبی.
– در خلال کارهای متنوع فنی مطابق موارد مندرج در بخش تجارب کاری، تجربه های فنی مختلفی کسب کرده ام.
– مشاور مدیر عامل در شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مدت یک سال از دی ماه ۱۳۹۱ لغایت آذر ماه ۱۳۹۲ در خصوص ترجمه متون و اسناد فنی و نیز همکاری برای چاپ آگهی های بین المللی «دعوت به همکاری جهت خدمات مدیریت پروژه (PMC)» و «فراخوان پیش‌ارزشیابی پیمانکاران برای احداث خط انتقال فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب شهر بیرجند» در دو روزنامه بین المللی.
دوره های آموزشی کوتاه مدت و شرکت در سمینارها و کنفرانس ها

– شرکت در “کنفرانس بین المللی برق” در تهران در خلال همکاری ام با طرح تجهیز معادن زغال سنگ طبس.
– گذراندن دوره آموزشی به مدت یک ماه در “امور برق سبزوار” که شامل آموزش هایی در باره طراحی، نظارت، نوسازی و بهره برداری شبکه های هوایی و زمینی توزیع برق و همچنین آشنایی با نحوه سرویس دهی به مشترکین بود.
– شرکت در دوره “مدیریت تدارکات داخلی (کارپردازی)” به مدت ۳۴ ساعت در سال ۱۳۸۱در تهران.
– شرکت در سمینار آموزشی “مدیریت خدمت” به یک روز در سال ۱۳۸۱ در بیرجند.
– شرکت در دوره “آموزش توجیهی” از سری دوره های طرح رشد و ارتقای مدیران – سطح کارشناسی به مدت ۱۷ ساعت در سال ۱۳۸۲ در بیرجند.
– شرکت در دوره “قوانین کاربردی (۱)” از سری دوره های طرح رشد و ارتقای مدیران – سطح کارشناسی به مدت ۱۷ ساعت در سال ۱۳۸۳ در تهران.
– شرکت در دوره “مبانی علم اقتصاد” از سری دوره های طرح رشد و ارتقای مدیران – سطح کارشناسی به مدت ۳۴ ساعت در سال ۱۳۸۳ در بیرجند.
– شرکت در سومین “کنفرانس بین المللی مدیریت (IMC2005)” در تهران در سال ۱۳۸۴.
– شرکت در دوره های مربوط به ICDL و اخذ گواهی مهارت ۱ (مفاهیم IT)، مهارت ۲ (کامپیوتر و مدیریت فایل) و مهارت ۴ (Excel).
– شرکت در دوازدهمین کنفرانس شبکه های توزیع برق (اردیبهشت ۸۶) در تهران.
– شرکت در پنجمین “کنفرانس بین المللی مدیریت (IMC2007)” در تهران در سال ۱۳۸۶.
 شرکت در ششمین “کنفرانس بین المللی مدیریت (IMC2008)” در تهران در سال ۱۳۸۷.
– شرکت در دوره آموزشی سیستم “OHSAS 18001 Documentation & Requirement” به مدت ۲ روز در ۲۷ و ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۸ برگزار شده توسط DEPCO Training Center
– شرکت در دوره آموزشی سیستم “OHSAS 18001 Internal Audit & Requirement” به مدت ۳ روز از ۷ تا ۹ اکتبر ۲۰۰۸ برگزار شده توسط DEPCO Training Center
– شرکت در دوره آموزشی DSM با موضوع ضرورت مصرف بهینه انرژی
– شرکت در سمینار پروژه های تحقیقاتی پایان یافته به دعوت شرکت توزیع نیروی برق استان یزد.
– شرکت در اولین کنفرانس روش های نوین تزیین اعیاد و جشن ها به دعوت شرکت توزیع نیروی برق استان یزد.
– شرکت در اولین کنفرانس انرژی های تجدیدپذیر به دعوت دانشکده مهندسی دانشگاه بیرجند.
– شرکت در هفتمین کنفرانسی بین المللی مدیریت (IMC 2009)
– شرکت در بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی برق
– شرکت در کارگاه آموزشی DSM و تبادل تجربیات شرکت های توزیع در حاشیه بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی برق.

مقالات، ترجمه ها و انتشارات

۱. ارایه شفاهی مقاله‌ای با عنوان ذیل در سومین کنفرانس جهانی روانشناسی، مشاوره و راهنمایی (WCPCG-2012) در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۲:
The relation between Spiritual Intelligence and Emotional Intelligence with Life Satisfaction among Birjand gifted female high school students
که در ژورنال Procedia Social and Behavioral Sciences 84 ( 2013 ) 314 – ۳۲۰  به چاپ رسیده و در سایت www.sciencedirect.com موجود می‌باشد.
۲. ارایه شفاهی مقاله‌ای با عنوان ذیل در سومین کنفرانس جهانی روانشناسی، مشاوره و راهنمایی (WCPCG-2012) در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۲:
The Relation Between Social Support and Self-efficacy with Academic Achievement and School Satisfaction among Female Junior High School Students in Birjand
که در ژورنال Procedia Social and Behavioral Sciences 84 ( 2013 ) 668 – ۶۷۳  به چاپ رسیده و در سایت www.sciencedirect.com موجود می‌باشد.
۳. ارایه مجازی مقاله‌ای با عنوان ذیل در سومین کنفرانس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-2012) که از ۱۴ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۱۲ در شهر بارسلونا (اسپانیا) برگزار شد:
Explanation of the role of culture, leadership styles and organizational learning in strategic thinking
و در سایت http://www.world-education-center.org/index.php/P-ITCS موجود بوده و نیز در ژورنال زیر به چاپ رسیده است:
AWERProcedia Information Technology & Computer Science Vol 03 (2013) 826-832
۴. ارایه پوستری مقاله‌ای با عنوان «شناسایی عوامل و تعیین الگوی کارآفرینی سازمانی برای کارکنان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی» در هجدهمین کنفرانس شبکه‌های توزیع برق (کرمانشاه) در اردیبهشت ۱۳۹۲ که در در وب‌سایت شخصی‌ام به آدرس www.taghivahidi.com موجود می‌باشد.
۵. ارایه پوستری مقاله‌ای با عنوان زیر در نهمین کنفرانس بین‌المللی انرژی (تهران – اسفند ۱۳۹۱) که در وب‌سایت شخصی‌ام به آدرس یاد شده موجود می‌باشد:
Implementing BMS in Household and Commercial Complexes using industrial PLCs as well as its impact on optimizing Energy Consumption
۶. چاپ مقاله‌ای با عنوان زیر که در سال ۲۰۱۲ در ژورنال:
Interdisciplinary Journal of Research in Business, Vol. 2, Issue. 7, (pp.46- 61)
به چاپ رسیده و از طریق لینک http://www.idjrb.com/issue.php?id=22 قابل مشاهده است:
Identifying the key factors in effective Succession Management and analyzing their impact rate at the Southern Khorasan Electric Energy Distribution Company (SKEDC)
۷. ارایه پوستری مقاله‌ای با عنوان زیر در بیست و یکمین کنفرانس بین‌المللی توزیع برق (CIRED-2012) در لیسبون پرتغال (۲۹ الی ۳۰ می ۲۰۱۲):
Distributed Generation, Condition for using Wind Energy in the Southern Khorasan Province, maintaining and converting Wind to the Compressed Air
شایان ذکر است که نویسنده این مقاله یکی از همکاران بود که مقاله را به فارسی نوشته بود ولی بنده آن را برای چاپ و ارایه، به انگلیسی ترجمه کردم.
۸. ارایه پوستری مقاله‌ای با عنوان زیر در بیست و یکمین کنفرانس بین‌المللی توزیع برق (CIRED-2012) در لیسبون پرتغال (۲۹ الی ۳۰ می ۲۰۱۲) که در وب‌سایت شخصی‌ام به آدرس فوق موجود می‌باشد:
Optimal Planning of Medium Voltage Distribution Networks in the presence of Wind Power Generations
۹. ارایه مقاله ای با عنوان “مدیریت عملکرد صنعت برق در بحران های ناشی از جنگ و بلایای طبیعی” در همایش منطقه ای پدافند غیر عامل خراسان جنوبی (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ – بیرجند) که در وب‌سایت شخصی‌ام به آدرس مذکور در بالا موجود می‌باشد.
۱۰. ارایه مقاله با عنوان “بررسی نقش مدیریت دانش در مصرف بهینه انرژی برق از سوی مشترکین شرکتهای توزیع” در هفدهمین کنفرانس شبکه های توزیع برق (تهران – ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱) که در وب‌سایت شخصی‌ام موجود می‌باشد.
۱۱. چاپ مقاله تحت عنوان “بررسی نقش حاکمیت شرکتی (Corporate Governance) در مدیریت مصرف برق مشترکین خانگی” در مجموعه مقالات نهمین کنفرانس بین المللی مدیریت (۲۸ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۰ – مرکز همایش های برج میلاد) و ارایه پوستری در بخش علمی – پژوهشی کنفرانس (۱۰ آذرماه ۱۳۹۰ – دانشگاه صنعتی شریف). این مقاله در وب‌سایت شخصی‌ام موجود می‌باشد.
۱۲. چاپ مقاله‌ای با عنوان زیر:
The Role of Social Capital on Improving the Talent Management at the Southern Khorasan Electric Energy Distribution Company – SKEDC
در ژورنال بین‌المللی:
International Business Management 6 (2): 233-241, 2012, ISSN:1993-5250, Medwell Journals, 2012
که از طریق لینک http://docsdrive.com/pdfs/medwelljournals/ibm/2012/233-241.pdf قابل مشاهده است.
۱۳. ترجمه مقاله‌ای با عنوان «معرفی برند از درون سازمان (Internal Branding) به محیط بیرون از سازمان» اثر لورا لیک (Laura Lake) مستخرج از سایت About.com که این ترجمه در وب‌سایت شخصی‌ام موجود است.
۱۴. ترجمه مقاله‌ای با عنوان «سوئیچ گیرهای برق و ایمنی آنها» که در شماره ۵۹۲ پیک برق (از انتشارات روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر وابسته به وزارت نیرو) مورخ ۲۳ تیر ۱۳۸۶ به چاپ رسیده و در وب‌سایت شخصی‌ام موجود است.
۱۵. ترجمه مقاله‌ای با عنوان «کاهش تلفات در سیستم‌های توزیع نیروی برق» که در شماره‌های ۶۰۲ و ۶۰۳ پیک برق (از انتشارات روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر وابسته به وزارت نیرو) در تاریخ‌های ۳۱ شهریور ماه و ۷ مهر ماه ۱۳۸۶ به چاپ رسیده و در وب‌سایت شخصی‌ام موجود است.
۱۶. ترجمه دستورالعمل دستگاه ضخامت‌سنج (تست گالوانیزه فلزات) مدل Eban3000MK2 که از وب‌سایت www.paint-test-equipment.co.uk استخراج شده و ترجمه آن در وب سایت شخصی‌ام موجود می‌باشد.
۱۷. ترجمه رمانی به نام “دوبرفسکی (Dubrovsky)” اثر الکساندر پوشکین (نویسنده روسی) از انگلیسی به فارسی (چکیده در وب سایت شخصی اینجانب موجود بوده و تلاش برای چاپ آن ادامه دارد).
۱۸. ترجمه کتاب داستانی به نام “لورنا دون (Lorna Doon)” نوشته R.D BlackMore از انگلیسی به فارسی (چکیده در وب سایت شخصی اینجانب موجود بوده و تلاش برای چاپ آن ادامه دارد).
۱۹. پایان نامه تحصیلی دوره کارشناسی تحت عنوان «طراحی و محاسبه تأسیسات الکتریکی یک بیمارستان مدرن ۶۰ تختخوابه با مساحت کل ۳۳ هزار متر مربع» با همکاری دو تن از همکلاسی‌هایم (آقایان محمد جواد عامر و سید جواد ابراهیم موسوی) که شرح کامل آن در بخش فارسی وب سایت شخصی اینجانب (www.taghivahidi.com) قابل مشاهده است.
۲۰. تهیه چند گزارش مدیریتی و روانشناسی از کنفرانس‌ها و سمینارها که در وب‌سایت شخصی‌ام موجود می‌باشند.

سایر مهارت‌های مرتبط با چاپ مقالات

۱.    انتصاب به عنوان «داور ژورنال طراحی و تحقیقات مهندسی» در تاریخ ۲۳ آگوست ۲۰۱۳ که نام کامل ژورنال به صورتJournal of Engineering Research and Design (JERD)  بوده و در لینک زیر اطلاعات اینجانب موجود می‌باشد:
http://www.peakjournals.org/JERD-ed_board.html

۲.    انتصاب به عنوان داور «ژورنال جامع تحقیقات آموزشی و مطالعات عمومی» در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۱۳ که نام کامل ژورنال و لینک حاوی اطلاعات اینجانب به شرح زیر می‌باشد:
Comprehensive Research Journal of Education and General Studies (CRJEGS)
http://www.crjournals.org/CRJEGS/Editorial.htm
۳.    انتصاب به عنوان سردبیر «ژورنال مدیریت کسب و کار» که نام کامل ژورنال و لینک حاوی اطلاعات اینجانب به شرح زیر می‌باشد:
Comprehensive Research Journal of Education and General Studies (CRJEGS)
http://www.timejournals.org/tjbma/board.htm
۴.    همکاری آنلاین با ژورنال‌های زیر به عنوان داور:
۱.    Journal of Educational Research and Studies (JERS)
۲.    Universal Journal of Marketing and Business Research (UJMBR)
۳.    Online Journal of the Social Sciences Research (OJSSR)
۴.    The Educational Research and Reviews (ERR)
۵.    The Educational Research (ER)
۶.    Academic Journal of Educational Research (AJER)
۵.    ارزیابی نظام پیشنهادها در شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بر اساس مدل بومی‌سازی شده EFQM همراه با آقای مهندس سید محمد کاظم‌نژاد از شرکت برق منطقه‌ای مازندران در روزهای شنبه مورخ ۲۱/۱۰/۹۲ و یکشنبه مورخ ۲۲/۱۰/۹۲
علایق شخصی

– خواندن متون انگلیسی شامل داستان، روزنامه و موضوعات علمی و مقالات غالباً از طریق اینترنت.
– بازدید از کشورها به منظور تجربه کردن فرهنگ های مختلف. برای نمونه در ژانویه ۲۰۰۴ در خلال بازدید از خط تولید سکسیونرهای قابل قطع زیر بار (۲۰ کیلوولت، ۸۰۰ آمپر) و نیز خازن های ۲۰ کیلوولت و سوئیچ گیرهای ۲۵KV (مدل UniGear 630A) ساخت شرکت ABB ، بازدیدی از کشور استرالیا و دو شهر بزرگ آن کشور (سیدنی و ملبورن) داشتم. همچنین در نوامبر ۲۰۰۵ بازدیدی از دوبی (امارات عربی متحده) به مدت یک هفته با خانواده خود داشتم. علاوه بر این همراه با خانواده ام، اقامتی به مدت حدود ۵ ماه از آگوست ۲۰۰۶ تا دسامبر ۲۰۰۶ در ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی) داشته و همچنین اقامت کمی هم در زوریخ (سوئیس) داشتم.
– ورزش هایی مانند پیاده روی، دو استقامت، آروبیک و شنا از علایق شخصی من هستند.
– من یک مهندس علاقمند و مشتاق یادگیری فن آوری های نوین هستم. همچنین دوست دارم با انجام تحقیقات کاربردی بتوانم در زندگی مردم تحول شگرف ایجاد نمایم. همچنین علاقه وافر به ادامه تحصیل برای اخذ مدرک PHD دارم.
– من علاقمند به ترجمه متون از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی هستم.
– همچنین مشتاق حل مسایل در مدت زمان تعیین شده بوده و علاقمند به کار تیمی و نیز کار بر روی ایده های شخصی خود هستم.