management

نقش سرمایه اجتماعی در بهبود مدیریت استعدادها در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

نقش سرمایه اجتماعی در بهبود مدیریت استعدادها در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

The Role of Social Capital on Improving the Talent Management at the Southern Khorasan Electric Energy Distribution Company – SKEDC

نویسندگان:
دکتر سید علی اکبر احمدی – دپارتمان مدیریت، دانشگاه پیام نور تهران
دکتر محمد علی سرلک – دپارتمان مدیریت، دانشگاه پیام نور تهران
دکتر موسی مهدوی – دپارتمان مدیریت، دانشگاه امام حسین (ع)
دکتر محمد رضا دارائی – دکترای مدیریت منابع انسانی، دانشگاه پیام نور تهران
مهندس تقی وحیدی – دانشجوی رشته MBA دانشگاه پیام نور دماوند و رئیس گروه تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

چاپ در: ژورنال بین المللی مدیریت کسب و کار Medwell (سال ۲۰۱۲)
International Business Management 6 (2): 233-241, 2012
ISSN:1993-5250
Medwell Journals, 2012
چکیده (Abstract): در دنیای کنونی تجارت جهانی، آنچه می تواند تضمین کننده موفقیت و برتری شرکت ها و سازمان ها در برابر رقبا باشد، منابع انسانی با استعداد در یک سازمان به ویژه در سطوح مدیریتی می باشد. اما در این میان چالش هایی که سازمان ها با آن مواجه هستند، عبارت از جذب، ارزیابی، کشف، و نیز توسعه و نگهداری استعدادها می باشد. هدف اصلی در این تحقیق، تجزیه و تحلیل نقش سرمایه اجتماعی در بهبود مدیریت استعدادها در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد تا روشی برای کاهش چالش ها و کمبودها ارایه شده و نیز به جستجوی روش هایی برای ارتقای عملکرد کارکنان پرداخته شود. این پژوهش در نوامبر ۲۰۱۱ (آذر ۱۳۹۰) بر اساس اطلاعات گردآوری شده از پرسنل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی از طریق پرسشنامه تهیه شده است. جامعه آماری در شرکت فوق ۱۲۰ نفر در نظر گرفته شده و بر طبق جدول مورگان، ۹۲ پرسشنامه شامل ۲۸ پرسش برای سنجش سیستم مدیریت استعدادها و ۱۵ پرسش برای تجزیه و تحلیل سرمایه اجتماعی  تدوین شده است. همچنین در این پژوهش، روش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) و نیز روش میانگین نمرات آزمون (Average Test Scores) به کار گرفته شده و نهایتاً تحقیق نشان داده که رابطه ای چشمگیر بین سرمایه اجتماعی و مدیریت استعدادها در شرکت توزیع برق خراسان جنوبی وجود دارد و بهبود وضعیت سرمایه اجتماعی منجر به ارتقای سطح مدیریت استعدادها خواهد شد.

تقدیر و تشکر (Acknowledgement): پژوهشگران مراتب سپاس و تقدیر خود را از همکاری جناب آقای مهندس محمد علی ضامن، مدیر عامل محترم شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی و نیز معاونت محترم برنامه ریزی و مهندسی شرکت مزبور (جناب آقای مهندس مهدی دادگر) و نیز کلیه پرسنل ستاد شرکت که در زمینه تکمیل پرسشنامه ها همکاری نموده اند، اعلام می دارند. همچنین محققان از تشویق های همسران و فرزندان خود برای تهیه این تحقیق کمال تشکر و امتنان را دارند.

برای دریافت فایل PDF این مقاله، این قسمت را کلیک بفرمایید. همچنین امکان دریافت فایل مزبور با کلیک بر روی لینک زیر نیز وجود دارد:
http://docsdrive.com/pdfs/medwelljournals/ibm/2012/233-241.pdf

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *